top of page

על הצלחה ושפע

ד"ר שלי רווה

  • תמונת הסופר/תדני נבון

החיים שלנו לא תלויים בנסיבות חיינו

החיים הם כמו גלגל ענק- פעם למעלה, פעם למטה


אנחנו מסתובבים במעגל החיים, ישנן תקופות הדברים מצליחים ואנחנו מתקדמים למעלה, וישנן תקופות שכלום לא מצליח ולא מסתדר. כולנו עושים את כל הסיבוב: למעלה, למטה, וחוזר חלילה. אז איך ממשיכים שלפעמים אנחנו למטה?


הקושי יכול להיות בתחומים שונים, בעבודה, הילדים, הזוגיות, הכלכלה, הבריאות. בכל המקרים יש דרך אחת שתמיד תעבוד. נשמע קצת קלישיאתי אבל בדוק זה עובד- אהבה


אהבה מזינה אותנו באנרגיה חיובית, בתמיכה, באמונה עצמית, בחיזוק הדימוי והבטחון העצמי. אהבה מזכירה לנו כמה אנחנו שווים גם שאנחנו שוכחים.


אהבה ושפע באים יחד. איפה שיש אהבה ויושרה יצמח שפע. שפע של שמחה, של בריאות, שפע של כח ושפע כלכלי. מדוע? כיוון שהשפע נובע מתוך מקום חיובי טהור.מתוך כאוס נוצר סדר


לפעמים אנחנו בתוך סערה, בלאגן, משבר והכל נראה כל כך מציף וחסר שליטה. אלו בדיוק המקומות שמהם אפשר לצמוח הכי גבוה, לעשות את השינוי הכי משמעותי. כיון שאיפה שיש סדר, כזה או אחר, אפשר 'להסתדר' ולא עושים שינוי אמיתי


נניח שהזוגיות שלכם 'בסדר' כנראה שלא תלכו לטיפול זוגי

נניח שאתם 'מסתדרים' עם המצב הכלכלי- כנראה שלא תעשו מהפך משמעותי בהוצאות

נניח שאתם 'סובלים בשקט' מהמצב הבריאותי- כנראה שלא תחליטו מחר על מהפך בתזונה או באורך חיים.

השינויים הגדולים של החיים נעשים מתוך מצוקה, משבר, בלאגן.

לכן כל כאוס יוצר סדר חדש- שלעיתים טוב יותר.יום של הזנה- במה את מזינה את עצמך?


שלוש הממים


אפשר להאמין אם אי אפשר לראות?


או שאנחנו נהנים מיצירה של אדם אחר וקוצר את ההצלחה ואנחנו חווים את המוצר שלו

או שאנחנו יוצרים את החוויה ואז אנחנו מפתחים את המוצר שחווינוהחיים שלנו לא תלויים בנסיבות חיינו


שהייתי בכיתה ב' המורה שלי באסיפת הורים הודיעה להורים שלי חגיגית שאני תלמידה ביינונית. איך נאמר? כנראה שאני לא אקבל את פרס-נובל הבא. בשנת 82 לא ממש היתה מודעות לנושא 'ליקויי למידה'. אבל אני בתוכי לא רציתי להסתפק בתואר 'ביינונית'. אז התחלתי ללמוד הרבה שעות. יותר מאחרים. כי הבנתי שאני מחליפה ספרות וזה מוביל אותי לתוצאות לא נכונות בחשבון. ואני מסכלת אותיות והמילים מתבלבלות. ביקשתי מכל המורים שלי הארכת זמן ועל חשבון הפסקות קיבלתי זמן נוסף לסיים את המבחנים. (דבר שממש לא היה מקובל דאז).

בכיתה ז' לקחתי אוטובוס ונסעתי למקום מיוחד שנקרא 'ניצן'. דפקתי בדלת, ביקשתי לדבר עם המנהלת, והסברתי לה שאני לא יכולה יותר להתחנן להארכת זמן מכל מורה בנפרד. אני צריכה אישור מסודר. אז עברתי כמה מבחנים, וקיבלתי מסמך מסודר ל'הארכת זמן'.

בכיתה ז' צחקו עלי שאני שייכת לניצן. 'גג לילד המפגר' לעגו לי. ופעם בשנה היה נהוג לעבור בין הבתים ולתרום לניצן. אני הייתי 'ניצן'. יכולתי בכל כך הרבה נקודות בדרך להשבר. אבל במקום זה בחרתי להיות מצטיינת. סיימתי כל תואר בהצטיינות ועד סיום התואר השלישי הסתובבתי עם אישור מיוחד להארכת זמן.


איפה הייתי היום אם לא הייתי לוקחת אחריות על עתידי כשהייתי ביסודי? אין לדעת…


לכל אחד יש סיפור שמוביל אותו לצומת בה הוא יכול לבחור- ימינה או שמאלה? למעלה או למטה? למי להקשיב- לאמת שלי או למה שאומרים עלי?


החיים שלנו בנויים מאוסף של בחירות, הבחירות שלנו לא תלויות בנסיבות חיינו. הבחירות שלנו תלויות במי שאנחנו רוצים להיות. בדרך יש הרבה סופות, וסערות, ובורות, ואנחנו נפלנו וניפול לא פעם. השאלה- מה נבחר לעשות רגע אחד אחרי?


הדרך שלנו להתקדם זה לקחת אחריות על חיינו, לכתוב את הסוף של הסיפור שלנו, לא להאמין למשפטים כמו 'אין מה לעשות' או 'ככה זה בחיים'. יש לנו אינסוף אפשרויות לפעולות.


וכמו בחיים, כך בזוגיות, החיים מביאים איתם כל מיני 'מבחנים'. אבל אם לא ניתן לנסיבות חיינו לנהל אותנו וניקח אחריות על מי שאנחנו בתוך הזוגיות, נוכל לבחור איך לנווט את הזוגיות שלנו בתוך כל סערות חיינו.


וכנשים ברילוקשיין, נסיבות החיים מאוד מורכבות למצוא את עצמינו בתוך כל הכאוס הזה, אבל אם לא ניתן לנסיבות חיינו לנהל אותנו, נוכל למצוא את הדרך שלנו.


ספרי על נסיבות חייך ואיך הצלחת להתגבר על הקושי?


מקוה שתרמתי לך.

אם יש לך שאלות את מוזמנת לפנות אלי


רוצה להצטרף למעגל לנשים ברילוקשיין און-ליין בנושא חיוביות ושפע?

לפרטים נוספים רשמי פרטים ואחזור אליך.


שלך ולשרותך,

ד"ר שלי רווה- מאמנת אישית

מתמחה בהתפתחות אישית וזוגית


33 צפיות

Comments


bottom of page